سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) هنگام حرکت از نجف به مسجد سهله فرمود:

کَأنِّی بِهِ وَ قدْ عَبرَ مِنْ وادِی السّلام إلی مَسْجِدِ السَّهْلَةِ عَلی فَرَس مُحَجَّل لَهُ شِمْراخٌ یُزهِو وَ هُوَ یَدْعُو و یقول فی دعائهِ...».

گویی او را با چشم خود می بینم که در نزدیکی نجف از وادی السلام عبور کرده، به سوی مسجد سهله پیش می رود در حالی که بر اسب دست و پا سفیدی سوار است که پیشانی سفید و درخشنده ای دارد، و همه درخشندگی آن را چون چراغ و ستاره می بینند و او در آن حال دعا می خواند...»دلائل الامامةفمنتخب الاثر،ص519-بحارالانوار،ج52،ص391.ح214.

سلام بر مولایمان امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف)

سلام دوستان

چقدر دعا کنیم و اقا نیاد؟چقدر امیدوار باشیم و هر هفته غروب جمعه یه غم سنگین رو دلمون بنشینه و منتظر باشیم تا روزهای بعد و جمعه بعد؟اخه تا کی؟بالاخره که چی؟اگه نیاد ؟اگه نبینیمش ؟یکی میگفت دیگه خسته شدم از بس از پدر و مادر کتک خوردم. بهم میگن: اگه اقا داشتی میومد مگه نمیگی مهربونه؟مگه نمیگی میبیندت؟چرا دعات اثرنمیکنه؟...و امروز من ،یه جور دیگه دلتنگ اقا شدم.

جایی خوندم ،حضرت موسی(علیه السلام)فرمود:در یک مناجاتی که با خدای خود داشتم صدای پروردگارم را شنیدم که میفرمود:

یا مُوسی! قُلْ لِبَنی إسْرائیل.. وَأَلَحّوا فی الدُّعاء تَشْملکُمْ الرَحْمَة بِالإجابَة وَتَهْنِئکُمْ العافِیَة؛

ای موسی! به بنی اسرائیل بگو... در دعا اصرار و پافشاری نمایید تا به سبب اجابت دعا، رحمت و مهر شما را فراگیرد و عافیت و سلامتی گوارایتان گردد

تاحالا رفتین ببینین دم در اتاق سی سی یو، همراههای بیمار چطور چشم انتظارن؟چطور دعا میخونن؟التماسهاشونو به درگاه خدا شنیدید؟بطوری که هرکی از کنارشون رد میشه امکان نداره بیتفاوت باشه.اصرار و پافشاری رو اونجا میشد فهمید.

و در جایی امام صادق علیه السلام فرمودند:وقتی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، چهل روز به درگاه خدا گریه و ناله کردند، خداوند به موسی وهارون علیهما السلام وحی فرمود که آنها را از دست فرعون نجات دهد، و این در حالی بود که از چهار صد سال، صد و هفتاد سال باقی مانده بود، و از آن صرفنظر کرد

آنگاه امام صادق علیه السلام میافزاید

شما نیز اگر چنین تضرّع و زاری کنید، خداوند فرج ما را مقدّر مینماید، و اگر چنین نکنید، این امر به آخرین حدّ خود خواهد رسید.

بیاییم یکم عمیق تر به این حدیث توجه کنیم

برخیز دعا کن که دعا را اثری هست ...تأثیر به آه دل خونین جگری هست

این قدر مگو ناله زتأثیر فتاده ...آخر به خدا یک نفس با اثری هست

یا رب المهدی بحق المهدی اشف صدر المهدی بظهورالحجة

امین یا رب العالمین


نوشته شده توسط: منتظر***


خانه
مدیریت
پست الکترونیک
شناسنامه
 RSS :: کل بازدیدها ::
118723


:: درباره من ::

سلام بر عزیز دل حیدر

منتظر***
یه بنده خدا...اگه همین باشم برام بسه (بنده انی که در بند انی)دعام کنید

:: لینک به وبلاگ ::

سلام بر عزیز دل حیدر


:: فهرست موضوعی یادداشت ها::